UYGUR GÖSTERİ HAKKINDA

Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler doğdukları andan itibaren içinde bulundukları "Nejat Uygur Tiyatrosu"nda bir çok oyunda yer aldılar. Burada edindikleri bilgi birikimni ve tecrübe ile, 1991 senesinde "Genc Uygurlar" Tiyatrosunu kurdular ve Boynuz Kulagi Gecer oyununu sergilediler.1996 yilinda Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu"nu kurdular.

1993 yılından itibaren aralıksız sürdürdükleri "Şahane Pazar" programı ile TV ekranlarının vazgeçilmez ikilisi oldular. TV Programları ve tiyatro oyunları ile geniş kitlelere hitap ederek her yaştan ve sosyo-ekonomik gruptan oluşan büyük bir hayran kitlesi oluşturdular.

Sunuculuk ve tiyatro alanında bir çok ödül kazandılar. Müzik sektöründe de bir ilke imza atarak müzik ve mizahı birleştirdikleri bir single çıkardılar. "Abdülkadir" isimli singlelarının satış rakamı 100.000i aştı. Bu da Uygur isminin markalaştığını, yaptıkları her işin tüketicisi olduğunun göstergesidir.

1991 yilindan beri sayisiz tiyatro oyununu hem yurt ici hem de yurtdisinda sergileyen Suheyl Behzat Uygur tiyatrosu; simdilerde yeni cikarttiklari 'Hasta Etme Adami' adli oyunlarini oynamaktadirlar.